تبلیغات
مرگ و برزخ - عذاب برزخى زنان
جمعه 27 شهریور 1388  02:38 ب.ظ    ویرایش: - -
توسط: علی علوی

در این جا به عذاب برزخى دسته اى از زنان مجرمى كه پیامبر اكرم صلى الله علیه و آله و سلم در شب معراج آن ها را دید توجه فرمایید.

حضرت امیرالمؤ منین علیه السلام فرمود: روزى من و فاطمه بر حضرت رسول صلى الله علیه و آله و سلم وارد شدیم دیدیم آن حضرت به شدت گریه مى كند. عرض كردم : یا رسول الله ! پدر و مادرم به فدایت باد. چرا مى گریید؟

فرمود: یا على ! شبى كه مرا به معراج و آسمان ها بردند

زنان امتم را در عذابى سخت دچار مى دیدم ، حال به فكر آن ها افتادم و از شدت عذابى كه بر آن ها وارد مى شد مى گریم .

زنى را دیدم كه به موهاى خود آویخته شده و مغز سر او در اثر حرارت و گرمى آتش به جوش آمده بود. او زنى بود كه موهاى خود را از نامحرم نمى پوشانید.

زنى را دیدم كه به زبان آویخته شده بود از آب سوزان جهنم در حلق او مى ریختند. او زنى بود كه با زبان ، شوهر خود را اذیت مى كرد.

زنى را دیدم كه به پستان هاى خود آویخته شده بود، و او زنى بود كه شوهرش را به خود راه نمى داد و از رختخواب دور مى كرد و مانع مقاربت او مى شد.

زنى را دیدم كه گوشت بدن خود را مى خورد و آتش از زیر او شعله مى كشید. او زنى بود كه براى غیر شوهر زینت مى كرد.

زنى را دیدم كه پاهاى او را به دست هایش محكم بسته اند و مارها و عقرب ها بر او مسلط بودند (و او را نیش مى زدند). او زنى بود كه بدن و لباسش دائما كثیف بود و از جنابت و حیض غسل نمى كرد و خود را تمیز و پاكیزه نگه نمى داشت ، به نماز اهمیت نمى داد و براى آن وضو نمى گرفت .

زنى را دیدم كه در تنورى از آتش به پاهاى خود آویخته شده (و سر او آویزان بود) او زنى بود كه بدون اجازه شوهر از خانه بیرون مى رفت .

زنى را دیدم كه كور و كر و گنگ بود و در تابوتى از آتش قرار داشت و مغز سرش از بینیش خارج مى شد و بدنش در اثر جذام و برص قطعه قطعه شده بود. او زنى بود كه بچه از زنا به وجود مى آورد و او را به گردن شوهر مى انداخت .

زنى را دیدم كه گوشت هاى بدن خود را از جلو و عقب با قیچى هایى از آتش قیچى مى كرد. او زنى بود كه خود را به نامحرم عرضه مى كرد و باكى از زنا دادن نداشت .

زنى را دیدم كه دست ها و صورت او آتش گرفته بود و روده ها و چیزهاى اندرون خود را مى خورد. او زنى بود قواده (زنى كه دلال است ، زنان را براى مردان بیاورد و واسطه زنا باشد.)

زنى را دیدم كه صورتش مانند صورت سگ بود و آتش از عقب او داخل مى شد و از دهانش بیرون مى آمد و ملائكه با گرزهاى آتشین بر سر و بدن او مى كوبیدند. او زن غنا خوان و آرایش گر و نوحه كننده و حسود بود.


سپس آن حضرت فرمود: واى بر زنى كه شوهر خود را به غضب آورد و او را ناراحت كند، خوشا به حال زنى كه شوهرش از او راضى باشد.(280)


280-بحار، ج 18، ص 351.


   


نظرات()   

مرگ و برزخ